БалканДописници Свет

Косовско МНР: Нема да дозволиме Вучиќ да го посети Косово (ДПЛ)

Претседателот на Србија Александар Вучиќ побарал од косовските институции дозвола, заедно со негови блиски соработници, викендов да ги посети областите во северно Косово, населени со мнозинско српско население, јавија денеска медумите во Приштина.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close