БалканДописници Свет

Косовските партии за кампања за локалните избори ќе можат да потрошат до 950 илјади евра

Централната изборна комисија на Косово (ЦИК) го усвои денеска правилникот за ограничување на средствата што политичките субјекти ќе можат да ги потрошат за кампањата за локалните избори кои ќе се одржат на 17 октомври годинава, јави дописникот на МИА од Приштина.

Back to top button
Close
Close