БалканДописници Свет

Косовските дипломати ќе учат француски

Амбасадата на Република Франција во Косово и Дипломатската академија при косовското Министерство за надворешни работи потпишаа денеска меморандум за разбирање и протокол на договорот за курсеви на францускиот јазик за косовските официјални претставници, јави дописникот на МИА од Приштина.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close