БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Косовските адвокати во генерален бојкот на судовите, обвинителствата и полицијата

Членовите на Адвокатската комора на Косово (ОАК) од денеска стапија во генерален бојкот на судовите, обвинителствата и полицијата, со барање Судскиот совет на Косово (КЃК) да ја повлече препораката за ограничување на присуството на адвокатите и странките во судовите, јави дописникот на МИА од Приштина.

Back to top button
Close
Close