БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Косовскиот Уставен суд го прогласи за незаконит државниот тим за преговори со Србија

Уставниот суд на Косово денеска го прогласи за неуставен државниот тим за преговори со Србија, кој пред неколку месеци беше формиран со одлука на косовското Собрание, јави дописникот на МИА од Приштина.

Back to top button
Close
Close