Svet.SlajderБалканБалкан.ПорталДописници Свет

Косовски војници ќе заминат во мировна мисија во Кувајт

Припадници на Безбедносните сили на Косово (ФСК) ќе отпатуваат идниот месец во Кувајт, во мировна мисија заедно со американската војска, информира денеска командантот на ФСК, генерал-полковник Рахман Рама

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close