БалканДописници Свет

Косовски медиуми: Османи побарала оставка од претседателката на ЦИК, Дака

Неколку косовски медиуми денеска објавија дека претседателката на државата Вјоса Османи побарала оставка од претседателката на Централната изборна комисија на Косово (ЦИК), Ваљдете Дака, недолго пред наредните локални избори во земјата, кои треба да се одржат оваа есен, јави дописникот на МИА од Приштина.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close