0_Македонија.ПорталОпштествоХроникаХроника.Портал

Косовски државјанин уапсен при извршување кражба од банкомат

Полициски службеници од СВР Куманово утрово во 04:15 часот во Куманово го привеле косовскиот државјанин А.М. (41), затоа што бил фатен при обид за извршување на тешка кражба од банкомат на една банка на ул.„11 Октомври“.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close