БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Косовската Влада го повлече нацрт-законот за финансирање на партиите

Владата на Косово објави денеска дека го повлекува предлогот за измени и дополнувања на Законот за финансирање на политичките субјекти, и покрај тоа што истиот е поминат во прво читање во косовското Собрание, јави дописникот на МИА од Приштина.

Back to top button
Close
Close