БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Косовската Влада ќе отвори времени продажни пунктови во северно Косово

Косовскиот премиер Рамуш Харадинај објави дека Владата, во соработка со бизнис-заедницата на Косово, организира отворање на привремени продажни пунктови во местата во северно Косово, каде сопствениците Срби денеска ги затворија продавниците во знак на протест поради таксата од 100 отсто на увозот од Србија и Босна и Херцеговина.

Back to top button
Close
Close