БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Косовската опозиција бара оставка на Владата и предвремени избори

Најголемата косовска опозициска партија Демократскиот сојуз на Косово (ЛДК) побара од Владата на Рамуш Харадинај веднаш да поднесе оставка, откако Уставниот суд го прогласи за незаконски државниот тим за преговори со Србија, јави дописникот на МИА од Приштина.

Back to top button
Close
Close