0_Web_Избор на уредникот0_Web_Насловна-слајдерSvet.SlajderБалканБалкан.ПорталДописници Свет

Косово: Започна гласањето за вонредните парламентарни избори

Вонредните парламентарни избори во Косово започнаа утрово во седум часот, кога, според извештаите на акредитираните набљудувачи и на медиумите, гласачките места во целата земја се отворија без забележителни доцнења, јави дописникот на МИА од Приштина

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close