БалканБалкан.ПорталДописници СветСвет.Слајдер

Косово: Убиени во меѓусебна пресметка актуелен и поранешен кандидат за градоначалник од иста партија

Две лица се убиени во синоќешната престрелка во градот Пеќ во западно Косово, а според информациите кои ги објавија домашните медиуми, станува збор за пресметка меѓу лица од една иста партија - опозициската Демократска партија на Косово (ПДК), јави дописникот на МИА од Приштина.

Back to top button
Close
Close