БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Косово: Уапсени опозициски активисти поради графит и фрлање боја на владината зграда

Најмалку четворица припадници на опозициската Социјалдемократска партија на Косово (ПСД) се приведени денеска, откако се судрија со полицијата која се обиде да ја спречи нивната акција со испишување графити и фрлање боја на фасадата на Владата на Косово, јави дописникот на МИА од Приштина.

Back to top button
Close
Close