БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Косово: Се враќа полицискиот час и се затвораат училиштата, кафеаните и трговските центри на 12 дена

Се воведува забрана на движењето на граѓаните во периодот од 22 до 5 часот, се затвораат училиштата и се забранува работата на угостителските објекти (освен со услугите „тејк авеј“, достава на нарачки и „драјв тру“), како и на трговските центри, вежбалниците и фитнес-центрите, освен на отворено.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close