БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Косово: Пребројувањето на гласовите од парламентарните избори завршува в недела

Централната изборна комисија на Косово (ЦИК) објави денеска дека пребројувањето на гласовите во над 1.400 од вкупно 2.547 гласачки места на кои се гласаше за вонредните парламентарни избори одржани во земјата на 6 октомври, најверојатно ќе заврши до недела, 24 ноември, јави дописникот на МИА од Приштина.

Back to top button
Close
Close