Svet.SlajderБалканБалкан.ПорталДописници Свет

Косово: Османи ја разреши Дака, го именува Радониќи за нов претседател на ЦИК

Косовската претседателка Вјоса Османи ја разреши попладнево претседателката на Централната изборна комисија на Косово (ЦИК), Ваљдете Дака, и на нејзино место го именува судијата Крешник Радониќи, јави дописникот на МИА од Приштина.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close