БалканДописници СветСвет.Слајдер

Косово обезбеди 500 илјади анти-ковид вакцини од „Фајзер“

Минисерот за здравство на Косово Арменд Земај информира дека неговото министерство ги обезбедило првите 500.000 вакцини против Ковид-19 од компанијата „Фајзер“, јави дописникот на МИА од Приштина.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close