БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Косово: Нови девет жртви и 680 заразени од Ковид-19, најавено заострување на мерките

Во Косово во минатото деноноќие се регистрирани нови девет смртни случаи како последица на заразата од Ковид-19, а во истиот период има и 680 нови случаи кај кои е откриен коронавирусот, јави дописникот на МИА од Приштина.

Back to top button
Close
Close