БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Косово: Ниеден починат, 148 заболени и над илјада тестови за Ковид-19 во изминатите 24 часа

Нови 148 заболени, 56 излекувани и ниеден починат од Ковид-19 се регистрирани во Косово во последните 24 часа, јави дописникот на МИА од Приштина.

Back to top button
Close
Close