БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Косово и Израел ќе воспостават дипломатски односи на 1 февруари

Министерството за надворешни работи на Косово објави денеска дека идниот понеделник, на 1 февруaри, ќе се изврши официјализацијата на дипломатските односи со Израел, јави дописникот на МИА од Приштина.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close