БалканДописници Свет

Косово и Албанија потпишаа меморандум за соработка во борбата против криминалот

Државното обвинителство на Косово и Специјалното обвинителство на Република Албанија (СПАК) денеска потпишаа меморандум за сорботка во борбата против организираниот криминал, корупцијата, перењето пари, тероризмот и другите видови кривични дела, јави дописникот на МИА од Приштина.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close