Svet.SlajderБалканБалкан.ПорталДописници Свет

Косово го забрани влезот на патници од Индија, Бразил и Јужна Африка

Владата на Косово денеска донесе одлука со која, поради опасноста од ширење на заразата на Ковид-19, им се забранува влез во земјата на лицата кои доаѓаат од Индија, Бразил и Јужна Африка, јави дописникот на МИА од Приштина.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close