Svet.SlajderБалканБалкан.ПорталДописници Свет

Косово ги забрани летовите од Велика Британија и воведе самоизолација од две недели

Министерот за здравство на Косово, Арменд Земај, наложи откажување на сите воздужни линии од Велика Британија, со цел да се спречи ширењети на новиот вид на коронавирусот, јави  дописникот на МИА од Приштина.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close