БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Косово ќе состави листа на лица и организации поврзани со тероризмот

Косовскиот претседател Хашим Тачи денеска потпиша указ со кој се задолжуваат безбедносните институции да состават листа на домашни лица, групи и организации инволвирани во терористички дејствија, кои ќе подлежат на ограничувачки мерки на територијата на Косово, јави дописникот на МИА од Приштина

Back to top button
Close
Close