БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Коснет по средбата со Курти: Очекуваме што поскоро да се формираат новите институции

По средбата во седиштето на ВВ, Коснет порача дека очекува што поскоро конституирање на новото Собрание и формирање на новата Влада.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close