Svet.SlajderБалканБалкан.ПорталДописници Свет

Коснет: Американските војници не гинеле за да се создадат „Голема Србија“ и „Голема Албанија“

Амбасадорот на САД во Косово, Филип Коснет порача дека „американските војници не се бореле - а некои од нив и загинале - за да се создаде Голема Србија и Голема Албанија на Балканот, јави дописникот на МИА од Приштина

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close