0_Спорт.ПорталSport.SlajderФудбал

Кошта заразен со Ковид-19

Играчите ги поминаа своите одмори надвор од Мадрид, и двајцата немаат никакви симптоми, но се ставени во самоизолација. Двајцата ќе ги пропуштат почетокот на подготовките пред сезоната.

Мадрид, 4 септември 2020 (МИА) – Фудбалерите на Атлетико Мадрид, Диего Кошта и Сантијаго Ариас се заразени со коронавирус, објави шпанскиот клуб.

Играчите ги поминаа своите одмори надвор од Мадрид, и двајцата немаат никакви симптоми, но се ставени во самоизолација. Двајцата ќе ги пропуштат почетокот на подготовките пред сезоната.

Новата сезона во Шпанија започнува на 11 септември. Првиот натпревар на тимот на Диего Симеоне е на 27 септември против Гранада.

Таг
Back to top button
Close
Close