Дописници МКДКошаркаОпштински вести

Кошаркарките од Крива Паланка со победа го отворија првенството во женската прва лига

Екипата на Кошаркарскиот клуб „Крива Паланка“ оствари убедлива победа против тимот на ЖКК „МЗТ“ Скопје во првиот натпревар од сезоната 2020/21 во највисоката кошаркарска лига за жени во државата.

Back to top button
Close
Close