БизнисБизнис.ПорталБизнис.СлајдерЕкономија

Корисниците на природен гас од 1 јануари ќе добиваат пониски сметки

Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги на денешната седница донесе одлука со која се намалува тарифата за пренос на природен гас во просек за 6,16  отсто. Одлуката стапува на сила од 1 јануари 2021 година.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close