BotëBotë.Portal

Koreja e Veriut: Stërvitjet e SHBA-së dhe Koresë Jugore i “shuajnë” negociatat

Koreja e Veriut paralajmëroi se stërvitjet e planifikuara ushtarake nga ana e SHBA-së dhe Koresë Jugore gjatë muajit të ardhshëm do të konsiderohen si "shuarje e shkëndisë nga negociatat bërthamore" midis Uashingtonit dhe Phenianit.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close