BotëBotë.PortalSvet.SlajderUncategorized

Koreja e Veriut: Bisedimet me SHBA-në do t’i ndihmonin vetëm Uashingtonit

Kim Jo Xhong, motra e liderit të Koresë së Veriut, Kim Xhong Un, deklaroi sot se vetëm Uashingtoni do të përfitojë nga samiti i Kimit dhe presidentit amerikan, Donald Tramp.

Pjongjang, 10 korrik 2020 (MIA) – Kim Jo Xhong, motra e liderit të Koresë së Veriut, Kim Xhong Un, deklaroi sot se vetëm Uashingtoni do të përfitojë nga samiti i Kimit dhe presidentit amerikan, Donald Tramp.

Motra e Kimit, megjithatë, e la të hapur mundësinë e një raundi të ri bisedimesh, njoftoi agjencia shtetërore e lajmeve e Koresë së Veriut, KCNA.

Ajo vlerësoi se samiti me Uashingtonin me shumë gjasa nuk do të zhvillohet këtë vit, por shtoi se “nuk dihet kurrë”. ls/shk/

Таг
Back to top button
Close
Close