0_Спорт.ПорталОстанато

Корејката Ан прва олимпијка во Токио со три златни медали

Репрезентативката на Јужна Кореја во стреличарство Сан Ан стана првата спортистка на Олимписките игри во Токио со три освоени златни медали.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close