0_Спорт.ПорталSport.SlajderФудбал

Копа Америка: Четириесет и еден позитивен случај на коронавирус

Министерството за здравство информираше дека меѓу делегациите кои учествуваат на Копа Америка има 31 позитивен случај на коронавирус, додека другите десет се од домашниот персонал вклучен во организацијата на јужноамериканското првенство.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close