Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Коосновачот на Бионтек оптимист дека на лето животот ќе се врати во нормала

Креаторот на првата вакцина против коронавирусот Угур Шахин, професор на Универзитетот во Гутенберг и ко-основач на биотехнолошката компанија „Бионтек“, верува дека на лето ќе се вратиме во нормален живот, пишува денеска Вечерњи лист, кој беше на предавање и разговараше со познатиот научник.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close