0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталKultura.SlajderКултураКултура.ПорталОпштество

Конзерваторско – реставраторски работи на архитектурата на црквата Св.Ѓорги во Курбиново

Завод и Музеј - Битола започна со конзерваторско - реставраторски работи на архитектурата на црквата Св.Ѓорги во Курбиново.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close