0_Maqedoni.Portal0_Web_Ballina - Sllajder0_Web_Përzgjedhja e redaktoritIntervistëPolitikëVideo deklaratë

Konve-Mure për MIA-n: Franca së shpejti do të japë dritë jeshile për NATO, për BE-në nuk është kundër, por kërkon kohë

 E kuptojmë se sinjali që ishte dhënë është mjaft negativ dhe nuk dëshirojmë që kjo të shkaktojë reagim kundër Francës dhe kundër qëndrimit të saj, por ajo porosi duhet të kuptohet se nuk bëhet fjalë për aktivitet negativ ndaj Maqedonisë. Franca konsideron se të gjitha vendet nga rajoni janë pjesë e kontinentit evropian, por është e domosdoshme sot për BE-në të reformohet përbrenda, thotë në intervistë për MIA-n Elen Konve-Mure, zëvendëskryetare e Senatit francez dhe anëtar i Komisionit për punë të jashtme, mbrojtje dhe forca të armatosura, e cila ndodhet për vizitë dyditëshe në vend.

Back to top button
Close
Close