БалканБалкан.Портал

Контролната кула во Загреб оштетена во земјотресот, воздушниот сообраќај бил прекинат

Хрватската Контрола на летање вечерва соопшти дека контролната кула во Загреб била оштетена во земјотресот, поради што воздушниот сообраќај над Загреб кусо време бил во прекин.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close