Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Конте: Владата не предвидува целосен карантин, можно е воведување „црвени зони“

Италијанскиот премиер Џузепе Конте изјави за весникот „Ла Стампа“  дека Владата не предвидува воведување нов карантин за целата национална територија, како што беше случај за време на екот на пандемијата на Ковид19, но дека е можно да се воведат „црвени зони“ каде што е потребно.

Back to top button
Close
Close