Evropë

Konte te presidenti italian që të dorëzojë dorëheqjen

Kryeministri italian, Xhuzepe Konte këtë mëngjes shkoi tek presidenti për të dhënë dorëheqjen, duke shpresuar të ketë një shans për të tentuar për të formuar një qeveri të re të koalicionit dhe të rivendosë shumicën parlamentare, transmetojnë mediat italiane.

Back to top button
Close
Close