0_Спорт.ПорталФудбал

Конте сака да го покани Погба во Интер

Интер има намера да се бори за играчот од средниот ред на Манчестер јунајтед, Пол Погба, објави „Ла Газета дело спорт“.

Милано, 4 мај 2020 (МИА) – Интер има намера да се бори за играчот од средниот ред на Манчестер јунајтед, Пол Погба, објави „Ла Газета дело спорт“.

Според италијанскиот весник, тренерот на „неро-азурите“ Антонио Конте не е импресиониран од настапите на Кристијан Ериксен, кој му се придружи на тимот во зима 2020 година и сака да го засили средниот ред. Се соопштува дека Интер е финансиски подготвен да го плати обешететувањето, но ќе побара од Погба да ја намали платата.

Во сезоната 2019/20, Погба настапи на осум натпревари за Манчестер јунајтед, тој има две асистенции на својата сметка.

Дваесет и седумгодишниот Французин го пропушти најголемиот дел од сезоната поради проблеми со глуждот. Порталот „Transfermarkt.com“ ја проценува неговата вредност на 80 милиони евра. зс/

Таг
Back to top button
Close
Close