Европа

Конте кај италијанскиот претседател за да поднесе оставка

Италијанскиот премиер Џузепе Конте утрово отиде кај шефот на државата да поднесе оставка, надевајќи се дека ќе добие шанса да се обиде да формира нова коалициска влада и да го врати парламентарното мнозинство, пренесуваат италијанските медиуми.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close