Дописници МКДКултураКултура.ПорталОпштински вести

Kонкурс за aктерската награда за животно дело „Петре Прличко“

Општина Велес во соработка со Центарот за култура „Јордан Хаџи Константинов-Џинот“ го распиша традиционалниот конкурс за доделување Актерска награда за животно дело „Петре Прличко“ со рок за пријавување до ноември. 

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close