BallkanKorrespondentë Botë

Konjufca: Nuk mund të ketë paqe në rajon derisa Serbia t’i pranojë krimet e saj

- Kryetari i Kuvendit të Kosovës Glauk Konjufca thotë se nuk do të ketë paqe dhe stabilitet në rajon derisa Serbia ta njohë pavarësinë e Kosovës dhe krimet që ka bërë ndaj popullatës së Kosovës në luftën 1998-99, njoftoi korrespondenti i MIA-s nga Prishtina.

Lajmi është i kapshëm për parapaguesit e ueb- servisit të MIA-s.
Logojuni ose kontaktoni sektorin e marketingut për më shumë informacione.

Daniela Dimovska 075 284 502
Jovanka Jankoska 075 280 297
Vida Dimova 075 284 506
Back to top button
Close
Close