0_Web_АктуелноДописници СветСветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Конгресот неделава треба да разгледува пакет-мерки за инвестиции во инфраструктурата на САД

Претседателот на САД, Џо Бајден, се надева неделава Конгресот да започне со разгледување на предложениот пакет-мерки за обнова на инфраструктурата во висина од 1.2 трилиони долари, јави дописникот на МИА од Вашингтон.

Back to top button
Close
Close