СветСвет.Слајдер

Конгресот не го изгласа предлогот на Болсонаро за начинот на гласање на следните избори

Долниот дом на бразилскиот Конгрес не го изгласа уставниот амандман поднесен од претседателот Жаир Болсонаро за промена на системот на гласање пред претседателските избори, што ќе се одржат следната година

Back to top button
Close
Close