Дописници СветСветСвет.Портал

Конгресот може да изгласа импичмент за Трамп пред католички Божиќ

Демократите во Конгресот најавија окончување на процедурата за импичмент на претседарелот Доналд Трамп до Божиќ, односно 25 декември.

Back to top button
Close
Close