Svet.SlajderДописници СветСветСвет.Портал

Конгресменката Тејлор Грин соочена со изолација поради ширење теории на заговор и говор на омраза 

Претставничкиот дом на американскиот Конгрес денеска гласа за отстранување на републиканката Марџори Тејлор Грин од Комисијата за образованиа и буџет поради скандали поврзани со ширење теории на заговор и говор на омраза пред нејзиното стапување на служба во јануари 2021 година. 

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close