Svet.SlajderСветСвет.Портал

Конгресмените усвоија закон со кој спречуваат нова „забрана за муслиманите“ во САД

Законот, неформално наречен „No Ban act“, е одговор на контроверзната „забрана за муслиманите“, изречена од поранешниот американски претседател Доналд Трамп, врз граѓаните на повеќе земји со мнозинско муслиманско население.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close