0_Македонија.ПорталГраѓански сектор

Конференција „Зајакнување на улогата на КСЗД во промоцијата и заштитата на човековите права“

Мрежа за заштита од дискриминација и Комисија за спречување и заштита од дискриминација Ве покануваат на онлајн-конференција „Зајакнување на улогата на КСЗД во промоцијата и заштитата на човековите права“, која се организира со цел зајакнување на Комисијата за спречување и заштита од дискриминација во промоцијата и заштитата на човековите права во Република Северна Македонија.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close